Кабадді | Дивний спорт

Кабадді

Цей вид спорту більше розвинений на азійській частині континенту, але і європейські та американські команди приймають участь в змаганнях також. До переваги цієї гри слід віднести відсутність дорогого обладнання та екіпірування, що робить її доступною абсолютно для всіх.

Тривалість гри складає 45 хвилин та 5-ти хвилинна перерва для зміни сторін. Кабадді – це командна гра, але не в класичному розумінні командних видів спорту. Кабадді нагадує гру в квача або ж салкі.

Отже перейдемо до самої гри. Кабадді відбувається в прямокутному майданчику як на відкритій місцевості, так і в закритих приміщеннях. Команди складаються з семи гравців. Основна ідея кабадді полягає в набиранні очок за успішні дії. В цій грі є як атакуюча сторона, так і сторона, що захищається.

Гравці, які займають оборонну позицію називаються «Антис», а гравець, який знаходитья в нападі – «Рейдер». Кабадді, мабуть, єдиний вид єдиноборства, в якому атака є виключно індивідуальною, а захист - груповим, який складається з 4 чоловіків і які тримаються за руки, створюючи таким чином живий ланцюг. Ціль рейдера (атакуючого) зайти на сторону захисників, і, торкнувшись когось з них, безперешкодно повернутися на свою сторону. Якщо атакуючий безперешкодно зумів дістатися до своєї сторони, його команда отримує одне очко, в іншому випадку очко отримує команда антисів (захисників). Треба зазначити, що рейдера ловить тільки один антис, а саме той, якого торкнувся рейдер. Або ж той захисник, який стає в «позу», перекриваючи йому можливість відступу, і намагається не допустити нападника на свою територію.

Не дивлячись на свою простоту, кабадді потребує витривалості, спритності, швидкості в прийнятті рішень, розвинутих м’язів.

Єдиним і, мабуть, головним недоліком цієї гри є постійна одноманітність. Бо 45 хвилин «грати в квача» швидко набридає. А для більшої зрозумілості гри можна переглянути відео нижче.

Додано:   06.08.2015 22:54   |   Останнє оновлення: