Шахобокс | Дивний спорт

"Битви відбуваються на рингу, а війни ведуться на дошці."

Шахобокс

З одного боку поєднання шахів та боксу виглядає досить дивним, а з іншого - для розвитку людини - цілком гармонійним. Бо фізичні та інтелектуальні навантаження сприяють всебічному розвитку.

Поєдинок складається з 11 раундів з яких шість непарних – шахи, а п’ять парних – бокс. Тривалість шахового раунду складає 4 хвилини, або шахова партія – 24 хвилини (4 х 6 раундів).
Тривалість раунду з боксу становить 3 хвилини.

Для того, щоб привести себе до ладу (одягти рукавиці або скинути їх і сісти за шахову дошку) існує хвилинна перерва між раундами.

Визначення переможця може відбутися як в шахах, так і в боксі. В шахових раундах перемога (в поєдинку) присуджується за мат або якщо супротивник допустить прострочення часу. В боксерських раундах перемога в поєдинку досягається нокаутом або за рішенням суддів, тобто якщо на їхню думку один з боксерів не може продовжувати.

Якщо не було досягнуто жодного з чинників перемоги, то переможця визначають наступним чином: якщо шахова партія завершується нічиєю, то переможця визначають очки набрані в боксерських раундах. Якщо рівновага зберігається і в боксі, то переможцем стає той, хто грав чорними фігурами.

Сам хід подій шахобоксового поєдинку може розвиватися досить цікаво, якщо не кумедно. Припустимо, що перші раунди склалися досить спокійно, а починаючи з 5-го раунду на шахівниці склалася досить напружена та гостра ситуація. І ось тут найголовніше не дати мозку «розгулятися», бо якщо в 6-му боксерському раунді почати рішати подумки шахові проблеми, то можна отримати пару ударів в щелепу і не помітити, як поєдинок закінчиться.

    До шахобоксу особисто у мене є декілька запитань та зауважень:
  • Що каже суддя перед початком першого раунду ? По аналогії з боксерським поєдинком він повинен крикнути – «Шахи!»
  • Скільки тренерів у спортсмена? Два? Один з шахів, інший з боксу?
  • Як визначаються категорії суперників? Якщо «боксерську» вагову категорію визначити просто – достатньо стати на ваги, то як визначити шахову категорію?

І на останок зауваження. Суддя, починаючи десь з 5-го раунду, в шахових раундах повинен давати команду «Шахи!», бо після боксу та отриманих ударів в голову спортсмени можуть і не згадати в якому виді спорту вони змагаються.

Додано:   06.08.2015 22:21   |   Останнє оновлення: