Бобслей

Як і санний спорт та скелетон, бобслей був створений у Швейцарії наприкінці 19 ст., а перші особливі сани – боб були сконструйовані в 1904 році.

Болід для бобслеяБобслей – це Формула 1 в світі санного спорту. Самий простий боб може досягати вартості 50 тис. доларів. Особлива увага в бобслеї, звісно, приділяється саням. Боб виготовляється за стандартним проектом з суцільнометалевого корпусу обтічної форми. Корпус закріплюється на двох парах полозах – ковзанах. Передня пара – рухома з кермом, задня пара – нерухома з гальмом. Цими ковзанами пілот керує майже як в автомобілі.

Боби розраховані від 2 до 8 осіб. Довжина двомісного боліда не більше 2,7 м, маса не повинна перевищувати 165 кг, а вага екіпажа – не більше 200 кг. Довжина четвірки не більше 3,8 м, маса не повинна перевищувати 230 кг, а вага екіпажа не більше 400 кг.

Для зрівняння можливостей всіх учасників в бобслеї існує система лімітів та обмежень. Так, наприклад, полози боба повинні бути виготовлені із спеціально ліцензованих матеріалів на спеціально ліцензованих підприємствах. Кожна пара полозів – ковзанів повинна позначатися серійним номером, який перевіряється перед кожним офіційним стартом.

Але ж, звісно, що сани самі не поїдуть. Потрібна команда. Для розгону бобаБобслей. Розгін команда розбігається, тримаючись за спеціальні важелі в конструкції саней, після чого бобслеїсти по черзі максимально швидко застрибують в «салон» саней, і важелі забираються всередину, для того, щоб не псувати аеродинамічні властивості.

Команда складається з пілота, який першим повинен застрибнути під час розгону для керування, та, як мінімум, з одного розгоняючого у випадку, якщо це двійка, або з трьох, якщо це четвірка.

БобслейСаме від майстерності рульового пройти всю дистанцію по оптимальній траєкторії та з найменшими втратами на поворотах залежить результат командного виступу. Через особливий статус в команді, екіпірування пілота – рульового має також деякі відмінності. Так шолом виготовляють з кевлару. Забрало виготовляється з подвійного пластику з повітряним шаром, який запобігає запотіванню, що для пілота має дуже важливе значення під час кермуванням болідом. Шоломи розгоняючих не мають таких вимог, тому що після розгону, єдине, що можуть бачити розгоняючі – це спина напарника.

Траса для бобслею мало чим відрізняється від скелетону та санного спорту, та являє собою крижаний жолоб на залізобетонній основі з різноманітними віражами та поворотами. Довжина траси – 1,5 – 2 км з 15-ма віражами мінімального радіусу 8 м та перепадом висот 130 – 150 м.

В кожному номері олімпійської програми країну може представляти не більше трьох екіпажів. Місця визначаються за сумою чотирьох заїздів. В кожному заїзді черговість старту визначається жеребкуванням.

Використані матеріали з сайтів: Wikipedia, Cikavoinfo.com

Додано:   07.03.2019 21:10   |   Останнє оновлення: