Санний спорт

Мабуть, мало знайдеться тих, хто в дитинстві сніжною зимою не катався на санчатах. І, мабуть, для того, щоб зберегти спогади про дитинство, дорослі вигадали санний спорт в далекому 1883 році, коли були проведені перші змагання.

Щодо конкуренції, то санний спорт не можна назвати контактним. В санному спорті суперники почергово змагаються з часом, намагаючись показати найкращі результати. Та і мало кому сподобається з кимось контактувати на швидкості від 120 до 150 км/год (а саме таку швидкість можуть розвивати спортсмени на трасі).

Здається, що все дуже просто: розігнався, уникнув «зустрічей» з бортами траси, і в кінці переможно здійняти руки. Але не все так просто.

Санний спорт

Санний спорт дуже технологічний вид спорту. Окрім того, що сучасні сани складаються з 800 вузлів і деталей, постійно ведеться робота по вдосконаленню аеродинамічних властивостей, як самих саней, так і екіпірування спортсмена.  Бо нерідко, коли перемога вимірюється сотими, а то й тисячними долями секунди. Окрім швидкісних характеристик, амуніція має також захисну функцію. Наприклад, шолом сконструйований таким чином, що дозволяє тримати шию рівно під час сильних навантажень.

Санний спорт. РозгінТакож важлива техніка проходу дистанції. На розгоні спортсмен зручно вмощується, сидячі на санках. Далі руками за допомогою спеціальних рукавичок з шипами на пальцях намагається розігнатися якнайшвидше. Після розгону спортсмен приймає позу «диванного критика», тобто горілиць і ногами вперед. Причому перехід з сидячого положення в лежаче бажано також провести без втрат дорогоцінного часу.

Керування саньми відбувається за допомогою ременів, прикріплених до полозів та за допомогою зміни центра ваги.

Через те, що поза саночника при проходженні траси дозволяє хіба що милуватися зорями, був впроваджений більш «інтимний» вид – парний. Особливість парного санного спорту полягає в тому, що поверх першого саночника, лягає другий, який може дивитися за траєкторією проходження траси.

Санний спорт. Пари

Мінімальна довжина траси для чоловіків на одномісних санях складає 1000 м, максимальна – не більше 1300 м. Для жінок мінімальна – 750 м, максимальна – 1050 м. Траса для двомісних саней – 700 м. Середній ухил траси становить 8 – 11% . Віражі на трасі проектуються таким чином, аби перевантаження спортсменів підчас проходження не перевищувало 4G.

Слід зазначити, що спорідненими для санного спорту є такі зимові види спорту як скелетон та бобслей, що відрізняються між собою стилем управління санками.

Використані матеріали з сайтів: Wikipedia, Cikavoinfo.com, Olimparena.com.ua

Додано:   07.03.2019 20:57   |   Останнє оновлення: