Числобог

ЧислобогУ часи, коли ще час був непідвладний людству в тій мірі, в якій він контролюється зараз – не було різних видів годиннників, хронометрів і т. д., люди визначали час по небесним світилам. Вдень годинником слугувало сонце: в різних його положеннях можна було визначити час доби. Вночі функції годинника брав на себе місяць. Так само як і по положенню сонця, за положенням місяця визначали нічний час. А в розумінні наших предків керував часом і числами Числобог.

Згідно Велесовій книзі Числобог зображувався як статуя з двома обличчями. Перше обличчя символізувало сонце, тобто денний час, і друге обличчя, яке символізувало місяць, тобто нічний час доби. Існує цікава легенда, що в Києві був храм бога Часу, перед яким росли дуже гарні квіти. І нічого особливого в цьому б не було, якби ці квіти не розквітали в певний час дня і ночі. По цим квітам служителі храму визначали поточний час.

Числобог

Існує припущення, що в Україні Числобога славили під час зимового сонцестояння 21 – 22 грудня, а також одночасно зі Сварогом. Але існує й інша думка, яка стверджує, що такого бога не існувало в слов'янському пантеоні, грунтуючись на відсутності згадок в писемних джерелах про нього.

Додано:   16.11.2015 19:26   |   Останнє оновлення: