Богиня Лада

Богиня ЛадаВраховуючи те, що богиня Лада вважалася матір'ю всіх богів, то якостей, якими вона була наділена, у неї було дуже багато. Наші предки, язичницькі слов'яни шанували Ладу як богиню шлюбу і кохання, старшу Рожаницю, богиню порядку у всьому світі, опікунку гармонії., покровительку пологів, жінок і дітей. Лада була дружиною Сварога.

У Матері богів було двоє дітей, які вважалися першопочатками життя – Леля і Полеля. Леля була символом Води, жіночності, а Полель був символом Вогню, мудрості.

Богиня ЛадаЗа давніми переказами в Києві знаходився храм богині Лади, де був її монумент, який був прикрашений коштовностями, а її одяг був розшитий золотими нитками. Голову Лади завжди вінчав вінок із свіжих троянд. Вона тримала за руку свого божественного крилатого сина Полеля, з рук якого сипалися іскри. Крилатість Полеля символізувала невловиму любов, а іскри були символом вогню пристрасті.

Наші предки вірили, що Лада прилітала на колісниці запряженій парою голубів і лебедів, проганяла злих духів і виводила з – за хмар сонце.

В жертву богині Ладі приносили різні страви, хутра, дорогі тканини, посуд. Жінки, які не могли довго завагітніти, також приносили жертви, просячи її милості.

Чоловічим аналогом Лади був згадуваний у Велесовій книзі, Ладобог або Ладо, який вважався богом миру, спокою і порядку.

Свято богині Лади святкували цілий місяць з 25 травня по 25 червня.

Додано:   16.11.2015 19:21   |   Останнє оновлення: