Ярило

Ярило - бог весняного сонцяЯкщо прадавні українці перехід від зими до весни пов'язували з Дажбогом, який посилав птахів з ключами, щоб вони «відкрили» землю для весни, то Ярило для наших пращурів був богом весняного сонця, розквіту природи, родючості і пристрасті, покровителем флори.

Ім'я бога весняного сонця пов'язують насамперед з весною, весняною родючістю. Наприклад, на чеській мові слово «яро» означає весна, в російській і українській мовах слово «ярий» означає палкий, шалений.

У Велесовій книзі Ярило іменується як Ярбог (Яробог) і згадується як Бог, « що править весняним цвітінням і русалками, і водяниками, і лісовиками, і домовиками».

Культ Ярила був поширений в дохристиянській Русі, але й після прийняття християнства і до наших днів збереглися обряди присвячені цьому божеству. Наприклад, до наших днів дійшов обряд водіння Ярила, який полягав у тому, що дівчата обирали найкрасивішого хлопця, одягали йому на голову вінок з весняних квітів і трав і водили його від хати до хати, де були молоді дівчата.

Ярило - бог весняного сонцяУ свідомості наших предків Ярило зображувався як гарний молодий чоловік на білому коні, голова якого була покрита вінком весняних квітів. В лівій руці, як символ щастя, життя і гарного врожаю, Ярило тримає пучок житніх колосків. Раніше люди вважали, що де Ярило пройде, то там хороший урожай буде, а на кого подивиться, то той обов'язково закохається.

Додано:   08.11.2015 20:23   |   Останнє оновлення: