Дажбог

ДажбогДажбог або Даждьбог для слов'ян – русичів був сином Сварога, уособленням літнього сонця і вважався прабатьком русичів – українців. У Велесовій книзі є такі рядки: «Дажбожі внуки ми – улюбленці Богів, і Боги свої десниці тримають на ралах наших», бо ми «славимо Дажбога, і буде він наш по крові тіла (кровний) заступник від Коляди до Коляди». Дажбог був покровителем людського щастя, добра, любові, добра.

З тої ж Велесової книги можна дізнатися, що світ був створений Дажбогом з яйця: «Се бо Дажбог створив нам яйце, що є світ – зоря, яка нам сяє, і в тій безодні повісив Дажбог Землю нашу, аби тая удержана була. Так се Душі Пращурів суть, і ті світять нам зорями од Іру».

Дажбог

Про те, що світ створено з яйця – універсального зародка всього живого у Всесвіті та на Землі і символу родючості і періодичного оновлення (воскресіння) наші предки знали з давніх – давен.

Також, як і Сварог, Дажбог є розпорядником Прави: «Права бо є невідомо уложена Дажбом, а по ній, як пряжа тече Ява, і та поутворює життя наше».

Після поширення християнства естафету Дажбога передали Святому Миколаю.

Додано:   15.10.2015 11:34   |   Останнє оновлення: