Сварог

Ім'я Сварог походить з давньоарійського (санскрит) кореня свар-, що означає голос, звук.
Друге ім'я Сварога – це ім'я Рoд. За старослов'янськими сказаннями виходить, що Сварог є творцем українського народу, який через Отця Ора заповів якими мають бути русичі – українці: «Це мовив Ору Сварог наш: "Як мої творіння створив вас од перст моїх. І хай буде сказано, що ви – сини Творця, і поводьтесь, як сини Творця. І будете, як діти мої, і Дажбог буде Отець ваш. Того мусите слухатись, і Той вам скаже, що маєте діяти, і як мовить, так і творіть».

В уявленні слов'ян, крім того, що Сварог був творцем всього світу, він був небесним ковалем, що викував світ. Сварог вдихнув у Землю життя, заселивши її живими істотами, створив перших людей. Сварог став покровителем шлюбу й сім'ї.

У наших предків бог Сварог був збірним образом для всіх богів, і через це не мав обличчя (зображення). Але пізніше його стали зображувати з топірцем у золотих руках, або з молотом у Небесній кузні, яким він створив нас. Є ще одна дуже цікава версія нашого походження. У народі Сварога – Творця нарекли золоторуким, прекрасноруким, і за легендою Сварог створив нас од «перст своїх», тобто доторкнувся до нас своїми золотими руками або ж Сварог створив нас із тих своїх частин тіла – пальців, які символізують творчу роботу народу. Саме через це прізвисько пішов український вислів «золоті руки», яким нагороджують висококласних майстрів якоїсь справи.

Як верховний бог Сварог є втіленням космічних потуг Світла, Вогню, Повітря (Ефіру). У стародавній книзі «Мати Слів» ім'я Сварог перекладається як Зодіак, а отже, Коло Свароже означає річний цикл сузір'їв, тобто календар.

Крім стандартного імені є його похідні, такі як Зварог, Зварожини – свято, яке було відоме ще на початку XX століття.

Додано:   15.10.2015 11:31   |   Останнє оновлення: