Велесова книга

Велесова книга. Фрагмент

Скільки людей стільки й думок. А якщо говорити про Велесову книгу, то думки про її зміст дуже полярні. Одні історики кажуть, що це просто аматорська підробка невисокої якості, яка не заслуговує особливої уваги. Інші ж, навпаки, заявляють, що цей історичний документ оповідає про культурний і духовний розвиток племен слов'ян, що проживали на території сучасної України дохристиянського періоду.

Так що ж це за книга, яка може стати другою Біблією українців, і тексти якої можуть пролити світло на культурне і релігійне життя наших предків?

За своєю суттю Велесова книга являє собою унікальний збірник священних писань, написаних давньоруськими волхвами, тексти якої написані на дерев'яних дощечках виготовлених з бука. Велесова книга написана старослов'янською мовою, подібною до санскриту. Історики, які досліджували копію книги відзначають схожість української мови, з мовою на якій була написана Велесова книга.

У книзі відображені практично дві тисячі років історії, міфологія, релігія племен русів, які раніше були невідомі історикам. А також перераховуються слов'янські боги, описуються обряди русичів.

Вже одне існування цієї книги ставить під великий сумнів аксіому про те, що тільки християнство дало нам писемність і культуру, що тільки знайшовши християнську віру, ми стали освіченими. Але якщо слідувати текстам Велесової книги, яку, і не без підстави, називають священним писанням українців, то виходить, що наші предки задовго до приходу християнства вміли писати, володіли чіткою системою навчання та знань, якою, безсумнівно, є Велесова книга.

Велесова книга. Фрагмент

Імовірно, що оригінальна версія Велесової книги, була знайдена офіцером білої армії Алі (Федором Петровичем) Ізенбеком на Харківщині в 1919 році. Стародавні написи зацікавили Ізенбека і, для подальшого їх вивчення, він вивіз їх до бельгійського міста Брюссель. Там в 1925 році з древніми текстами познайомився Юрій Миролюбов, який став головним дослідником книги. Практично 15 років він вивчав загадкові написи. Зробив переклади декількох табличок, але в 1941 році, після приходу німців, Велесова книга зникла.

Добре, що в Миролюбова збереглися зроблені раніше копії, які він передав редактору журналу «Жар - птиця» Куренкову. У 50-х роках XX століття в Сан - Франциско була видана частина Велесової книги. Після цього естафету дослідника перейняв М. Ф. Скрипник, який опублікував тексти Велесової книги в 70-х роках XX століття в Канаді.

У той час як популярність Велесової книги набирала обертів, в СРСР почалася активна кампанія з дискредитації Велесової книги і вилученню всіх матеріалів хоч якось з нею пов'язаних. Природно, що було зроблено все, щоб визнати Велесову книгу підробкою. Всі вилучені матеріали зберігалися в Російській Академії Наук. Причому зберігалися вони настільки надійно, що навіть після здобуття Україною незалежності російська сторона відмовилася видати наявні матеріали по Велесовій книзі українським вченим для подальших досліджень.

Але до недавнього часу офіційна українська наука відстоювала позицію супротивників достовірності Велесової книги.

І в завершенні цього невеликого нарису хотілося б помирити прихильників і супротивників священної книги стародавніх слов'ян - русичів. Версій може бути дві: або Велесова книга - підробка, або - оригінал. Якщо підробка, то якою ж треба володіти фантазією, щоб спочатку створити вигадану мову, потім створити книгу з групою богів, обрядами, молитвами і т.д., та й ще видовбувати її текст на 16 дощечках. Це гідно поваги і її матеріали можна віднести до української міфології. А якщо прийняти на віру, що Велесова книга дійсно була свого роду біблією для наших пращурів, по якій вони жили, то це практично повністю змінить історію нашого народу. Наприклад, тоді вийде, що Києву на 1000 років більше, і що цілком можливо, народи, що проживали на території сучасної України, в той час були набагато освіченіші, культурніші зі своїм унікальним побутом, культурою і релігією. Але, як би там не було, Велесова книга буде невід'ємним елементом культури українців.

А ось що неприємно, так це те, що шанси на те, що нам дістануться сакральні знання, якими володіли наші предки складають 50%. І залежать вони від якойсь наукової комісії, яка може бути зацікавлена ....

Додано:   03.10.2015 23:05   |   Останнє оновлення: