Тризуб - малий герб України

Малий герб України - тризубТризуб є малим гербом України. Прийнято вважати, що символ тризуба принесли в Київську Русь князі Рюриковичі, але при розкопках поселень Трипільської культури були виявлені древні знаки у вигляді тризуба. І, виходить, що символ тризуба був відомий задовго до приходу варягів. Вчені стверджують, що тризуб з'явився 25 тис. років тому одночасно зі свастикою і шестикінечною зіркою.

Існує більше тридцяти тлумачень тризуба. У легендах стародавніх міфів тризуб зображувався на зброї могутніх богів, у древніх племен булгар – жезл бога блискавок Пергюна, а у греків – зброя бога морів Посейдона або, що тризуб – це пікіруючий вниз сокіл. Також існує версія, що тризуб – це не що інше, як зашифроване слово «басилевс», що означає «цар».

У Київській Русі тризуб був родовим символом княжни Ольги, і означав символ захисту. Це була скандинавська руна, так звана «куряча лапка». Але після подорожі княгині Ольги в Візантійську імперію, вона дізналася, що тризуб є символом триендства світів: земного, повітряного і підземного.

Під час правління князя Володимира Великого і після його смерті тризуб був офииальным державним знаком Київської Русі. Але після того, як для Русі настали важкі часи: набіги татар, поділ руських земель Польщею та Литовським князівством, тризуб як державний знак на багато століть втратив своє значення.

Відродження тризуба як державного символу сталося у 20 столітті, коли 12 лютого 1918 року в м. Коростень Президією Центральної Ради тризуб був затверджений як герб Української Національної Республіки (УНР). Таким чином тризуб знову почали друкувати на грошах, був присутній на печатках Центральної Ради. Але під час СРСР тризуб був забороненим символом, і за його використання можна було легко загриміти за ґрати.

19 лютого 1992 року тризуб був затверджений як Малий герб незалежної України. В сучасній редакції тризуб – це зашифроване слово В О Л Я.

Малий герб України - тризуб. Тлумачення

Але, як кажуть, скільки людей, стільки й думок. Тому таємниця малого герба України залишається нерозкритою і донині.

Додано:   04.09.2015 21:23   |   Останнє оновлення: