Козаки - характерники

Козаки - характерники

Характерник, дослівно, - людина, що володіє центром ХаРа - енергетичним центром організму людини. Ха - висхідний потік енергії Землі, Ра - спадний потік енергії космосу.
Прості люди називали характерників чародіями, а попи говорили, що в них вселився біс.

Про козаків - характерників складені легенди і не тільки місцевим населенням. Вважалося, що характерників не брала куля і не рубала шабля, що вони ловили стріли руками або просто ухилялися від них. Багато полководців, яким доводилося повоювати з запорізькими козаками, вважали, що їх неможливо перемогти. І тому є історичні підтвердження. Але звідки з'являлася ця невразливість? Невже спустилася з небес на козаків, як Манна Небесна?

Мабуть, характерництво почалося з жерців - язичників (волхвів), що володіли сакральними знаннями, які знайшли собі притулок на острові Хортиця, після зародження Християнства на Русі. Ці таємні знання передавалися з покоління в покоління, і козаки не стали винятком. Серед них знайшлися охочі взяти заборонені церквою знання.

Стати характерником було зовсім непросто. В основному, кандидатів у «чародії» вибирали з козацької еліти, в роду яких були волхви. Підготовка майбутнього характерника починалося з пелюшок: відразу після народження немовля занурювали в крижану воду. І якщо в юні роки виховувалися паранормальні здібності, то вже в більш зрілі роки молодому козаку доводилося терпіти фізичні позбавлення. Майбутній характерник був позбавлений всього. Завдяки цим позбавленням у козака - характерника загострювалися всі почуття, починав переважати тваринний інстинкт. Це означає, що під час медитацій або переходу від звичайного стану до свого супер - Я, емоції відходили на другий план, якщо не прибиралися зовсім, а Розум займав чільне місце.

Також необхідно було пройти ряд випробувань. Наприклад, козак повинен був переплисти Дніпро в звичайному човні, в найнебезпечнішій його ділянці, або так звана «Вогняна ріка» - майданчик розміром 5 х 6 метрів, заповнений розжареним вугіллям, по якому потрібно було пройти; дійти до орієнтира з зав'язаними очима, використовуючи ясновидіння, або втекти від погоні за певний час, також використовуючи екстрасенсорні здібності.

З того, що характерником міг стати один з сотень, стає зрозуміло, що це були не просто пересічні управителі або звичайні козаки. Це була певна, окрема каста і, притому, дуже нечисленна. Незважаючи на нечисленність, присутність козака - характерника в кожному козацькому загоні було мало не обов'язковою.

Козаки - характерники Завдяки своїм постійним тренуванням характерники досконало володіли зброєю, могли управляти енергіями не доступними «звичайним смертним», володіли мистецтвом гіпнозу, могли зцілювати і лікувати, що було незамінним у військових походах. Що стосується володіння зброєю і взагалі військових дій, то билися «чародії» з голим торсом і практично завжди виходили з бою без єдиної подряпини. Могли вільно битися двома шаблями, стоячи на коні. Вміння керувати енергіями або простором дозволяло уникнути різного роду небезпек. Так, у характерників була дуже розвинена інтуїція, яка дозволяла передчувати небезпеку, що наближається, і яку називали «золотий щит», а, може, це також з області екстрасенсорики, щось типу можливості передбачити майбутнє. Вираз «нутром чую» якраз підходить під цю особливість. Крім «золотого щита», характерники могли керувати психікою інших людей, вводити в оману. Це вміння використовувалося як ефективний спосіб маскування. Наприклад, коли перед загоном козаків виникало військо, що перевершувало їх по силам, характерник, тільки відомими йому ритуалами (замовляннями) або ще чимось «пускав пил в очі» ворогові, після чого козачий загін буквально випаровувався, а на його місці ворожі війська бачили лише природний ландшафт (вірніше, нічого підозрілого не бачили) і проїжджали повз.
Ще одним корисним умінням володіли козаки - характерники - це можливість увійти у розум будь-якої тварини, що дозволяло вести спостереження за противником, перебуваючи на безпечній для себе відстані. Наприклад, «чародій» злився воєдино з якимось звіром і походив, «повинюхував» що там і як у ворожому таборі. Це вміння ще можна назвати оберненням. Це зараз слово перевертень викликає негативні асоціації, а взагалі, обернутися - це значить переродитися, перейти у світ вищої енергії природи, тобто стати з нею одним цілим.

Про цілющу силу характерників також складені легенди. Вважалося, що вони могли повернути з того світу загиблого козака. Вважалося, що характерник повинен був мати з собою люльку і підкову. Люлькою вони не тільки курили тютюн, але і розкурювали всілякі цілющі трави, наприклад, полин для заспокоєння і поліпшення зору. Підкова також використовувалася в лікувальних цілях.

Центром характерництва вважається острів Хортиця. Там і жили, в основному, козаки - характерники. У істориків і езотериків є думка, що цей острів для проживання вони собі обрали не випадково, бо Хортиця - це острів сили. На його території були поховані жерці – арійці, і їх магічна сила вабила туди українських магів.

Вели в основному відокремлений спосіб життя, і той факт, що серед характерників були і гетьмани, отамани козачого війська, нічого не змінює, тому що соціальне становище гетьмана передбачає певну особливість та віддаленість від простого народу. І в той же час характерник, як і відьма, не міг померти не передавши своїх знань і умінь хоча б одній людині. Ховали характерників по-особливому - обличчям вниз, а деяким забивали кілок у груди, щоб той не міг піднятися з могили після смерті.

Напевно, найяскравішим представником козаків - характерників є Іван Сірко. Незвичайність майбутнього гетьмана проявилася вже з самого народження. Він народився з зубами, що за народним повір'ям означає народження кривавого вбивці. І якщо для свого народу це повір'я не виправдалося, то для ворогів - у повній мірі. Що вже говорити, Сірко не програв жодної битви. Його ім'ям лякали дітей, хоча його імені, а швидше за все його здібностей, боялися не тільки діти, але і полководці.

Підводячи підсумок, можна сказати, що козаки-характерники - це професійні воїни, які володіли екстрасенсорними здібностями, і які відігравали важливу роль серед козацтва.

Додано:   08.08.2015 19:38   |   Останнє оновлення: