Правдива історія виникнення української мови

В гарячих дискурсах youtube-коментаторів неодноразово доводилося зустрічати одну версію походження української мови. За однією з версій вєлікороських імперіалістів українська мова була створення поляками, тож ця невеличка стаття саме про цей беззаперечний факт. І це найправдивіша правда, яка тільки може бути.

Нажаль в тих коментарях дата створення української мови поляками не вказувалася, а це означає що…

в ті давні часи вирішили вєлікополяки «темних» українців навчити польській мові, головним чином для того, щоб можна було в разі необхідності захистити польскомовне населення. Довго готувалися, зібрали великий почет: мудреців, філософів всяких, та вирушили просвітлювати українців. Вєлікополяками їх звали тому, що їхні засоби пересування мали назву «вєлік».

Невеликий лісокНа шляху їм трапився невеличкий лісок, і для того, щоб дістатися якнайшвидше до українців, потрібно було пройти крізь нього. Але якийсь внутрішній голос підказав вєлікопольській делегації, що по лісах краще не лазити, тож вони вирушили в обхід. Довго вони обходили той лісок, знудилися так, що почали один одного польської вчити. Аж нарешті побачили якусь водойму і людей, що вовтузилися біля неї, дуже схожих на «темних та непросвічених» українців.

Ой, як же зраділи вєлікополяки, та в передчутті навчального процесу вирушилиЧорне море назустріч. Але підійшовши ближче, побачили, що то зовсім не «темні та непросвітлені» українці, а звичайні Великі Укри, які раділи викопаному Чорному морю. Тож вся делегація понуро вирушила далі на пошуки.

Бродили вони бродили по українських степах, як одного дня надибали таки групу «темних та непросвітлених» українців. З великою наснагою поляки взялися навчати українців польській мові. День вчать, два вчать, тиждень, аж повпрівали всі, але українці не піддаються: весь час руками перед обличчями махають.

Лише тоді, колі всі вєлікопольські мудреці з нервовим зривом від такої непроглядної нездатності вивчити польську мову вимушені були звернутися до психолога, польська делегація вирішила звернутися за допомогою до литовців. Але ті відповіли, що не зможуть допомогти, бо саме зараз просвітлюють «темних та непросвітлених» білорусів, але ті також тільки руками махають на всі їхні навчання.

В припадку люті, через те, що українці не хотіли по-польські пшекати, вєлікополяки вирішили навчити їх українському язику, але були вимушені відмовитися від цього задуму, бо під час навчання та просвітлення «темні» українці не те що не показували їм язика, вони навіть рота не відкривали. Зжалилися тоді вєлікополяки над «темними» українцями і, щоб вони хоч щось могли вимовити, вигадали для них українську мову. Сплюнули тричі собі під ноги від розпачу і поїхали геть.

 І ніхто з тих польських філософів та мудреців не зрозумів, що ті українці були німі.

Пше вєлікопольський канец.

Додано:   24.05.2019 01:35   |   Останнє оновлення: