1. Григорій Сковорода

  Світ ловив мене, та не впіймав

  Григорій Савич Сковорода народився 22 листопада 1722 року в невеликому полтавському містечку Чорнухи.
  Початкову освіту Григорій Сковорода здобув у сільській школі, а в дванадцятирічному віці поїхав вчитися в Києво - Могилянську Академію. Його навчання в академії розтягнулося майже на 20 років! За цей час Григорій вивчив латинську, грецьку, церковнослов'янську, польську, німецьку мови; познайомився з творчістю багатьох письменників та філософів різних часів.

  Повністю

  Додано:   14.08.2015 15:34   |    Останнє оновлення:   
 2. Іван Степанович Мазепа - Колединський

  В кінці XVI століття король Сигізмунд II Август подарував шматок земель Київського воєводства шляхтичеві Михайлові Мазепі - Колединскому. На цій землі розташовувався хутір Мазепинці, де і народився Іван Степанович Мазепа - Колединський 20 березня 1639 року від Степана - Адама Мазепи і Марини Мокієвської (в чернецтві Марії - Магдалени).

  Повністю

  Додано:   13.08.2015 21:54   |    Останнє оновлення:   
 3. Зиновій - Богдан Михайлович Хмельницький

  Пам'ятник Зиновію - Богдану Михайловичу Хмельницькому

  Зиновій - Богдан Михайлович Хмельницький народився 27 грудня 1595 року. Його батько - Михайло Хмельницький походив зі старого шляхетського роду. Спочатку служив при придворних козаках Станіслава Жулкевського. Пізніше Михайло Хмельницький повернувся в Україну і став служити реєстровим козаком, потім став сотником; був на службі у гетьмана Жулкевського і коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Був на хорошому рахунку і за вірну службу отримав у нагороду хутір Суботів, що недалеко від Чигирина.

  Повністю

  Додано:   13.08.2015 21:22   |    Останнє оновлення:   
 4. Ярослав Мудрий

  Ярослав Мудрий

  Ярослав Мудрий народився близько 990 року. Він був одним із старших синів Володимира Великого і Рогнеди (Рагнхільди).

  Згідно слов'янських літописів Ярослав Мудрий мав красиве і вольове обличчя. Але якщо вірити скандинавським сагам, князь Ярослав був потворним, кульгавим і жорстоким тираном. У 2009 році київські вчені досліджували прах князя, що зберігався в Софії Київській. За результатами досліджень виявилося, що права нога Ярослава Мудрого була коротшою за ліву, хребет був викривлений.

  Повністю

  Додано:   13.08.2015 20:59   |    Останнє оновлення:   
 5. Володимир (Василь) Святославич Великий

  Володимир Великий

  Майбутній хреститель всієї Русі був наймолодшим і незаконнонародженим сином великого Київського князя Святослава Хороброго і народився в засланні ключницею княгині Ольги Малушей.

  Існує кілька версій дати народження Володимира, але історики шляхом хитрих маніпуляцій з цифрами прийшли до висновку, що Володимир Святий народився у 960 році з різницею в декілька років.

  Повністю

  Додано:   13.08.2015 20:25   |    Останнє оновлення: